Funkce

Přehledná nabídka
Vytvořte si přehledné menu s barevně rozlišenými kategoriemi i položkami. Pro snadnější start můžete využít import z excelu. Konečnou podobu doladíte snadno a intuitivně přímo na tabletu.
Volba režimu prodeje
Vlastníte-li bar či stánek s rychlým občerstvením, zákazníky efektivně obsloužíte přes “pultový prodej”. Kavárny a restaurace zase využijí “otevřené účty”, přiřazené k jednotlivým stolům.
Bonování
Přidáním položky na účet okamžitě odesíláte objednávku do kuchyně nebo na bar, kde se vytiskne v podobě bonu. Číšník pak už pouze roznese připravené pokrmy a nápoje mezi hosty.
Mobilní číšník
Chtěli byste, aby byla Vaše obsluha ještě rychlejší? Umožněte číšníkům zadat objednávku přímo u stolu hostů bez nutnosti odbíhat k pokladně. Stačí Papayu přidat na jejich smartphony nebo tablety.
Tiskárny & spol.
Pro výdej účtenky je nutná tiskárna, možná se Vám ale bude hodit i scanner, váhy nebo platební terminál. O zařízeních, s nimiž si Papaya rozumí, se více dozvíte zde.
Vyhledávání
Novou položku přidáte na účet jediným kliknutím. Položky vyberete z příslušné sekce Vašeho menu, vyhledat je ale lze rychle a snadno i podle názvu nebo PLU kódů.
Pojmenování účtů
Každý účet je možné pojmenovat, aby byl snadněji dohledatelný. Otevřeným účtům je v názvu automaticky přiřazeno číslo stolu, ke kterému patří, název je však možné kdykoliv změnit.
Rozúčtování
Přejí si Vaši hosté platit odděleně? Žádný problém, vybrané položky prostě přesunete na nový samostatný účet. Stejně snadné je účty sloučit.
Slevy a přirážky
Slevy nebo přirážky můžete uplatnit na celý účet nebo na jednotlivé položky - výšku slevy / přirážky zadáváte v procentech, finanční hodnota se vypočítá automaticky.
Způsob úhrady
Vyjděte hostům vstříc a přijímejte platby v hotovosti, platební kartou nebo stravenkami - při úhradě stačí označit, jaký způsob si Váš zákazník vybral.
Kombinovaná platba
Vaši hosté můžou druhy platby i kombinovat - část účtu může být uhrazena například stravenkami, zbytek v hotovosti. Zůstatek pro doplacení se počítá automaticky.
Odklad platby
Chcete štamgastům umožnit, aby platbu odložili na později? Jejich účty můžete “zaparkovat” a úhradu realizovat i za několik dní tak, jak se se zákazníkem domluvíte.
Platba do spotřeby
Pro přehlednost je možné evidovat spotřebu vlastních zaměstnanců jako nákladovou položku zvlášť - při uzavření účtu stačí zvolit způsob platby “Spotřeba”.
Vzdálená správa
Váš podnik máte neustále pod dohledem – stačí Vám webový prohlížeč a přístup k internetu. Kontrolujte prodej “live”, upravujte menu anebo sledujte výkazy tržeb v pohodlí Vašeho domova!
Zaměstnanecké účty
Pro každého zaměstnance umíte vytvořit zaměstnanecký účet – získáte tak nejen přehled o jejich aktivitách a výkonnosti, ale i možnost nastavit jejich uživatelská práva (například povolení poskytovat slevy).
Kontrola uzávěrky
Po uzavření směny ihned uvidíte, jaký jste dosáhli obrat a jakým způsobem byly tržby uhrazeny. Snadno si tak zkontrolujete objem tržeb v hotovosti oproti skutečnému fyzickému stavu.
Denní přehled tržeb
Základní přehled o tržbách za všechny uzavřené směny naleznete přímo v aplikaci Papaya POS na svém tabletu nebo smartphonu – stačí ukončení každé směny potvrdit jediným kliknutím.
Podrobné výkazy
Vytvořte si své vlastní přehledy online – podívejte se na vývoj Vašich tržeb v čase, zjistěte, které položky jsou nejprodávanější, anebo zkontrolujte, jak úspěšní jsou Vaši číšníci.
Denní výkaz emailem
Podrobný přehled o prodeji a počtu obsloužených hostů za uplynulý den můžete automaticky dostávat i emailem. O výsledcích svého podniku tak budete informováni za každých okolností.
Kontrolní výkaz DPH
Pro přehlednost i pro účely hlášení DPH je Vám k dispozici přehled tržeb s rozpisem inkasované DPH v jednotlivých sazbách – sumárně za specifikované období i po jednotlivých prodaných položkách.
Evidence skladových zásob
Mějte vždy přehled o aktuálním stavu skladových zásob. Naskladnění zboží, pro něž již máte ve skladu vytvořeny položky, je otázkou okamžiku, nové položky snadno doplníte.
Receptury
Nastavte si pro nabízené pokrmy či míchané nápoje receptury a skladová množství se Vám budou odečítat automaticky ihned při prodeji.
Inventury
Inventuru pro vyrovnání skladu na základě skutečného stavu můžete vykonat kdykoliv – pro všechny položky na skladě, anebo pouze pro vybranou kategorii (například alkohol).
Práce online i offline
S Papayou můžete prodávat bez ohledu na to, zda jste právě připojeni k internetu. Nemusíte se tak bát neočekávaných výpadků či ztráty dat.
Data v bezpečí
V Papayi se staráme o bezpečnost dat našich klientů. Proto jsou všechna data během přenosu přes síť kryptována SSL šifrou a taktéž jsou kryptována na cloudovém úložišti.
Server v provozu
Pro podniky s více pokladními zařízeními poskytujeme serverové řešení, jež zabezpečuje offline stabilitu a dostupnost. Dává Vám také jistotu, že jsou data uložena přímo u Vás.
Podrobné návody online
Papaya je intuitivní a snadno si s ní poradíte. Budete-li ovšem potřebovat pomoc, odpověď na (téměř) každý dotaz najdete na naší stránce v sekci Zákaznická podpora.
Vzdálená podpora
V případě, že odpověď nenajdete, neváhejte se na nás obrátit telefonicky anebo prostřednictvím emailu. Vaše spokojenost je pro nás absolutní prioritou.
Kdo si již Papayu

OBLÍBIL?

Vyzkoušejte Papayu na 30 dní zdarma
Stáhnout
Potřebujete

PORADIT?

Papaya POS
Petrohradská 898/8
101 00 Praha 10
contact@papayapos.com
+420 910 117 855
* povinná pole