Podpora

1. Který program Papaya POS si mám vybrat?

Program Mini obsahuje vše, co potřebujete pro obsluhu zákazníka a práci s účty přímo v aplikaci na tabletu nebo smartphonu. Je úplně dostačující pro malé podniky, jež nevyžadují evidenci skladů, kontrolu zaměstnanců nebo podrobné výkazy o prodeji – například stánky s občerstvením nebo malé kavárny.

Program ProOne kromě pokladny na tabletu zahrnuje i přístup do webové správy Vašeho podniku přes internetový prohlížeč. Webová správa Vám umožní nastavení podniku (menu, receptury, zasílaní objednávek, vzhled účtenky), správu skladů (naskladňování, přehled aktuálního stavu skladových zásob, inventury) nebo přehled tržeb (za stanovené časové období, po jednotlivých zaměstnancích nebo po položkách). ProOne tak plně nahrazuje klasické pokladniční systémy a hodí se pro menší nebo středně velké podniky, kterým postačí pokladna na jednom displeji (tabletu).

Program ProPlus obsahuje vše, co program ProOne, je ho ale možné používat na více pokladnách současně. Využijete ho v případě, že Váš podnik potřebuje více statických pokladních displejů, nebo chcete-li vybavit obsluhu tzv. „Mobilními číšníky“ – tj., smartphone nebo malý tablet s Papayou dáte k dispozici každému číšníkovi, aby mohl zadávat objednávky přímo od stolu Vašich zákazníků.

2. Je Váš systém připravený na elektronickou evidenci tržeb (EET)?

Ano, naše pokladna je plně kompatibilní se schváleným systémem EET. V momentě jejího spuštění tak bude Váš podnik fungovat plně v souladu s legislativou a to bez jakýchkoliv dalších nákladů. Se zvládáním legislativních požadavků finanční správy již máme bohaté zkušenosti ze sousedního Slovenska – zavedení EET Vás tak s námi nepřekvapí.

3. Co potřebuji na to, abych mohl Papayu začít používat?
V nejjednodušším případě Vám stačí:
  • mobilní zařízení (tablet / smartphone) pro práci s účty
  • tiskárna pro tisk účetních dokladů
V případě větších provozů můžete ještě potřebovat:
  • jednu nebo více tiskáren pro tisk objednávek (na bar, v kuchyni)
  • více mobilních zařízení (tabletů / smartphonů), potřebujete-li více statických pokladních displejů nebo tzv. „Mobilních číšníků“ pro obsluhu
  • více tiskáren pro tisk účetních dokladů

Některé podniky, zejména při prodeji přes pult, můžou navíc vyžadovat zásuvku na hotovost, případně čtečku čárových kódů.

Veškerá potřebná zařízení je možné výhodně vybrat přímo u nás spolu s vhodným programem Papaya POS. Seznam podporovaných zařízení pro případ zakoupení po vlastní ose naleznete zde. Potřebujete-li poradit s výběrem HW nebo určením správného počtu kusů, neváhejte se na nás obrátit.

4. Mohu použít vlastní tablet / smartphone?
Máte-li již k dispozici vlastní mobilní zařízení (tablet / smartphone), můžete ho využít za předpokladu, že funguje na operačním systému Android ve verzi 4.0 nebo vyšší.
5. Mohu si ponechat starou tiskárnu?
Původní tiskárnu – pro tisk účtenek nebo objednávek na bar a do kuchyně – si můžete ponechat pouze v případě, že se nachází na seznamu podporovaných zařízení, v opačném případě se systémem Papaya POS nebude spolupracovat.
6. Potřebuji ve svém podniku internetové připojení?

Ve verzi Mini Papaya internet nevyžaduje. Pokladna ve verzi ProOne a ProPlus internet potřebuje – ve formě síťového připojení nebo datových služeb některého z operátorů. Bude Vám však fungovat i v případě výpadku internetu – všechna data se sesynchronizují v momentě opětovného „naskočení“ a Vy tak nemusíte mít obavy.

V nevyhnutném případě je možné Papayu POS využívat i bez internetu i ve verzích ProOne a ProPlus. V případě zájmu o tuto možnost nás kontaktujte.

7. Co znamená „webová správa“?
Webová správa provozu znamená, že se k ní můžete připojit odkudkoliv, kde disponujete připojením na internet. Stačí Vám jakýkoliv počítač či telefon nebo tablet. Do Vašeho podniku se přihlásíte přes webový prohlížeč pomocí jména a hesla, jež si zvolíte, a okamžitě budete mít přístup k:
  • aktuálnímu dění v provozu (přehled všech účtů, včetně aktuálně otevřených)
  • nastavením provozu (tvorba / změna menu; uživatelská práva pro zaměstnance, atd.)
  • skladovému hospodářství (přehled stavu zásob, tvorba receptur, naskladnění, inventury)
  • přehledným reportům (podrobné přehledy tržeb – za vybrané časové období, dle typu platby, pro jednotlivé položky anebo po jednotlivých zaměstnancích)
8. Jak Papayu zprovozním?

„Instalace“ a počáteční nastavení Papaya POS jsou ve většině případů jednoduché a zvládnete je i sami – dostanete od nás veškeré potřebné informace i připadnou telefonickou nebo osobní podporu, aby vše proběhlo hladce a rychle.

V případě programu ProPlus to bude do velké míry záviset na Vašich konkrétních požadavcích. Ty společně zmapujeme hned na začátku a následně zvolíme nejvhodnější postup, jak Papayu zprovoznit k Vaší plné spokojenosti.

9. Jak na Papayu přejdu ze svého starého systému?
Máte-li menu a skladové položky k dispozici ve formě tabulky (např. Microsoft Excel), pomůžeme Vám s jejich importem do Papaye, aby pro Vás byl přechod co nejjednodušší. Stačí nás kontaktovat.
10. Co když potřebuji poradit?
Naše Dokumentace obsahuje podrobné návody a vysvětlení a je pravděpodobné, že tam naleznete odpověď na většinu Vašich dotazů. Nastane-li přeci jenom situace, kdy si nebudete vědět rady, můžete nás kdykoliv kontaktovat emailem anebo telefonicky a my uděláme vše pro to, abychom případný problém vyřešili.
11. Musím platit nějaké servisní poplatky?
Podporu prostřednictvím emailu či telefonicky Vám rádi poskytneme v rámci poplatku za naše služby. Budete-li si přát „zásah“ přímo na místě, naplánujeme ho za poplatek pokrývající náklady na výjezd.

Android

zařízení

Papaya funguje spolehlivě na jakémkoliv dotykovém zařízení s operačním systémem Android ve verzi 4.0 a vyšší – ať už se jedná o smartphone, tablet či tzv. “průmyslový” velký displej s uhlopříčkou nad 15’’. Konkrétní zařízení si zvolte na základě Vašich potřeb: velké displeje nebo tablety s uhlopříčkou 10’’ jsou vhodné jako statické pokladny umístněné na baru nebo jinde, pro funkci mobilního číšníka se zase více hodí tablety menších rozměrů anebo smartphony.

Zařízení, s nimiž máme dobré zkušenosti, zahrnují například:

Poslab Ecoplus

Průmyslové zařízení s uhlopříčkou 15'' vhodné do velkých podniků. Rezistivní displej reagující na tlak, odolný vůči lepkavým prstům i vlhkosti.

Lenovo TAB 2 A7-10

Cenově výhodný tablet s uhlopříčkou 7’’, vhodný do malých podniků nebo jako „mobilní číšník“.

Lenovo TAB 2 A10-70

Tablet s uhlopříčkou 10’’, se stojanem jedna z nejlepších alternativ stolové poklady.

Lenovo Yoga tablet 2 (resp. 3)

Tablet s vlastním stojanem s uhlopříčkou 7’’ (resp. 10’’), ideální jako statická pokladna pro menší podniky s jedním zařízením.

Sony Xperia Z2

Vodě a prachu odolný smartphone s uhlopříčkou 5,2’’ vhodný jako “mobilní číšník”.

Stojan Akasa Leo

Stabilní, jednoduchý, dostupný a kvalitní stojan vhodný pro jakýkoliv tablet, umožňuje více poloh.

Tiskárny

Tiskárny ve svém podniku využijete pro tisk účtenek nebo také pro tisk objednávek pokrmů/nápojů do kuchyně a na bar poté, co je obsluha po zadání v pokladně potvrdí. V případě menších podniků se pro tisk účtenek i objednávek může jednat o tu samou tiskárnu, ve větších restauracích je vhodné mít pro různé účely více samostatných tiskáren umístněných na různých místech v souladu s potřebami provozu.

Při pořizovaní tiskárny doporučujeme řešení s komunikačním rozhraním LAN, případně Bluetooth –rozhraní USB bude dobře využitelné pouze v omezených případech.

Tiskárny, jež Vám s Papayou dobře poslouží k oběma účelům, zahrnují:

Epson TM-T20 (resp. Epson TM-T20 II)

Tiskárna účtenek nebo objednávek do kuchyne anebo na bar, vhodná pro jakýkoliv podnik. Konektivita v provedení LAN anebo USB.

Epson TM-88 V (resp. Epson TM-88 IV)

Tiskárna účtenek nebo objednávek do kuchyne anebo na bar, vhodná pro jakýkoliv podnik; vyšší životnost. Konektivita v provedení LAN anebo USB.

Bixolon SPP - R200IIBK

Připravujeme. Kompaktní přenosná tiskárna s komunikačním rozhraním Bluetooth. Je vhodná jako mobilní tiskárna účtenek pro obsluhu využívající „mobilního číšníka“. Je jí možné použít i jako statickou tiskárnu účtenek nebo objednávek v případě, že je umístněná v bezprostřední blízkosti pokladny, s kterou komunikuje prostřednictvím Bluetooth.

Ostatní

Příslušenství

Kromě základního HW vybavení se Vám pro konkrétní potřeby Vašeho podniku mohou hodit i další zařízení. Níže uvádíme, jakým způsobem s nimi Papaya spolupracuje.

Kartový platební terminál

S Papayou můžete používat jakýkoliv platební terminál, jelikož jeho využití je plně autonomní. V Papayi platbu kartou pouze označíte jako zvolenou formu úhrady při uzavírání účtu. Následně do platebního terminálu obvyklým způsobem zadáte sumu z účtu, jež má být kartou uhrazena, a platbu potvrdíte.

Čtečka čárových kódů

Při prodeji kusového zboží můžete místo hledání dané položky v menu využívat snímání čárových kódů. S Papayou Vám bude fungovat jakákoliv čtečka, jež je propojitelná (USB, Bluetooth) s tabletem nebo smartphonem, na nichž Papayu využíváte.

Váhy

Nabízíte-li vážené zboží, v prodejní nabídce Papaye si nastavte ceník na váhovou jednotku dané položky (například v gramech, kilogramech). Při prodeji dané zboží odvážíte na jakékoliv váze, jež Vám vyhovuje – naváženou hmotnost potom zadáte do Vaší pokladny a správná cena se Vám automaticky vypočítá.
Po kliknutí na odkaz níže se dostanete na Uživatelskou příručku systému Papaya POS. Jejím cílem je poskytnout uživatelům - majitelům prodejen, restaurací, provozním, obsluze - informace o tom, jak Papayu správně nastavit a používat.

DOKUMENTACE
podpora.teamviewer.content
Potřebujete

PORADIT?

* povinná pole