Tech. podpora: +420 226 226 006

Publikované 3. dubna 2024

Pokud si chcete zachovat konkurenční výhodu, měli byste přijímat platby kartou, a tím přilákat spoustu potenciálních zákazníků. Proto je dobré jít s dobou a dát přednost zařízení, které dokáže nahradit i registrační pokladnu. Přečtěte si, co je to POS terminál, jaké přináší výhody a kdy ho upřednostnit.   

V článku najdete:
1. Co je to POS terminál
2. Jaké jsou výhody POS terminálu
3. Kdy dát přednost POS terminálu
4. Jak vybrat správný terminál 

Co je to POS terminál

Zkratka POS pochází z anglického Point Of Sale, případně z anglického Electronic Funds Transfer At Point Sale (EFT POS). Obě zkratky označují elektronická zařízení, která umožňují za zboží nebo služby platit bezhotovostně. V dnešní době by měla mít POS terminál každá provozovna, která si chce udržet zákazníky, zvýšit obrat a jít s dobou. Důležité je také zmínit, že některé terminály mohou sloužit i jako pokladny typu eKasa. Dají se do nich totiž nahrát všechny prodejní položky a přímo z terminálu je pak možné tisknout fiskální účtenky.  

Platby prostřednictvím POS terminálů fungují tak, že obchodníci na začátku transakce zadají požadovanou částku, která představuje úhradu za poskytnuté zboží nebo službu. Zákazník pak přiloží nebo vloží svou platební kartu a terminál prostřednictvím internetu odešle všechny údaje o platební kartě a částce na server. Na základě těchto údajů pak server transakci buď přijme, anebo odmítne. K potvrzení celé transakce slouží účtenka, kterou by podle zákona měl vystavit každý podnikatel. Zákon definuje i náležitosti účtenky, které jsme shrnuli v předchozím blogovém článku.  

platebni terminal

 

Podle posledních průzkumů je také známo, že akceptování bezhotovostních karet může zvýšit obrat až o 30 %. Dokládají to i statistické výstupy, které čtvrtletně zveřejňuje Slovenská banková asociácia (SBA). V září letošního roku bylo v oběhu evidováno 5,7 milionu bezkontaktních platebních karet a tento počet neustále roste. Na základě průzkumů můžeme pozorovat, že lidé čím dál častěji přecházejí z hotovosti na transakce pomocí platebních karet.  

Jaké výhody přináší POS terminál

Pokud chcete získat nebo si zachovat konkurenční výhodu, měli byste POS terminál začít používat co nejdřív. V současné době se s nimi můžete setkat ve velkých maloobchodních prodejnách, ale také v provozovnách u menších podnikatelů nebo u kiosků. Přilákají vám nejen stovky potenciálních zákazníků, ale nadto je můžete využít také ke snadnějšímu sledování a analýze transakcí. Terminály šetří i čas, protože všechny informace máte k dispozici v digitální podobě. Těžit budete i z úspory času při propojení platebního terminálu s eKasou, protože nebudete muset částky zadávat ručně. Díky bezhotovostním platbám se snižuje i pravděpodobnost krádeže hotovosti.

Další výhodou je flexibilita, díky níž mohou podnikatelé disponovat s POS terminály, ať jsou kdekoli. Tyto modely jsou bateriové a oceníte je nejen v případě, že vlastníte gastro provozovnu s terasou, ale i pokud pracujete třeba jako kurýr nebo taxikář. S terminály od Papaya POS navíc ušetříte i na provozu, protože poplatky za transakce začínají již od 0,5 %.  

6 důvodů, proč se rozhodnout pro Papaya POS

Úspory – nízké poplatky za pronájem terminálu i za transakce 

Rychlost – peníze vám budou připsány na účet do 24 hodin

Flexibilita – můžete si vybrat takové připojení, které vám vyhovuje nejvíce (LAN, Wi-Fi, SIM karta) 

Efektivita – POS terminál můžete propojit s pokladním systémem  

Informace – máte k dispozici portál pro správu transakcí  

Férovost – poplatky vám nastavíme tak, abyste neplatili za zbytečné věci 

  •  

Kdy dát přednost POS terminálu 

Ve většině vytíženějších prodejen dávají podnikatelé přednost univerzálnímu řešení, které se stará jak o platby kartou, tak o zásoby. Malé firmy, které chtějí přijímat bezhotovostní transakce, si vystačí s mobilním telefonem – používají terminál v mobilu. 

Pro restaurace, kavárny a podobné provozovny je ideálním řešením přenosný platební terminál, dokonce i jako eKasa. Jedním z důvodů je, že zákazník může zaplatit kartou a nevstávat při tom vůbec od stolu. Velkou výhodou je i tisk účtenek, který je zabudován přímo v zařízení.  

Vybavení větší provozovny POS terminálem je v dnešní době nevyhnutelné. V naší nabídce najdete například elegantní terminál v bílé barvě, robustní a odolné 

platba platební karta

zařízení do vytížených podniků. Ale i vybavení, které je vhodné do provozoven standardního střihu. Jednotlivé typy lze navíc rozšířit na eKasu, připojit k SIM kartě nebo Wi-Fi. 

Jak vybrat správný terminál 

Když si chcete pořídit terminál, můžete si nabídku porovnat sami, případně se poradit se známými. Pokud si však chcete ušetřit čas a starosti při rozhodování, obraťte se na nás v Papaya POS. Vybereme vám zařízení na míru potřebám vaší provozovny a podnikání. Naše zařízení je spolehlivé, peníze vám zašleme do 24 hodin a k dispozici je i profesionální podpora. Prohlédněte si naši nabídku moderních platebních terminálů, které vám ušetří peníze na poplatcích a zvýší obrat. 

Platební terminály v naší nabídce obsahují velké množství funkcí. Pokud se nemůžete rozhodnout, zanechte nám kontakt, ať vám můžeme poslat nezávaznou cenovou nabídku. Společně vybereme to nejlepší řešení, které vaší provozovně padne jako ulité.